Як наші в Умані побували…
23.07.2018

21 липня «київгумівці» поїхали  в Умань, що на Черкащині, а точніше – до парку «Софіївка». Отож прибули благополучно,  налаштувалися, щоб побачити всю красу і велич «Перлини України», про яку давно читали та чули.

Провідниками мальовничими алеями 200-літнього парку були досвідчені екскурсоводи. Вони розповіли історичні факти та легенди про засновника «Софіївки»– графа Станіслава Потоцького, який присвятив парк своїй коханій – молодій красуні грецького походження Софії Вітт. Екскурсоводи повідали про цікаві місця, основою композицій, яких стали мотиви давньогрецьких поем. Познайомили нас  з багатьма дендрологічними немісцевими цікавинками – рослинами привезеними з усіх куточків світу, особливо запам’яталися «тюльпанове» та «олівцеве» дерева.

Розказували ще про те, як вміло вдалося використати місцевість (річка, яри, кам’янистий ґрунт) для побудови систем озер і водоспадів та особливої головної прикраси – фонтану Змія.

Вражали містки і місточки, безліч скульптур, альтанки, гранітні велетні-валуни, гроти та печери.

Усі загадали бажання біля «Печери Щастя» та доторкнулися до дошки Потоцького з написом: «Забудь про біди та прийми вічне щастя. Якщо ти щасливий, то стань ще щасливіше».  Згідно повір’ю, кожен, як вийде з печери повинен забути про горе на незгоди. Випили джерельної води, що за легендою, начебто, додавала краси, розуму та шляхетності…

Можна було годинами любуватися красою граціозних білих та чорних лебедів, але час денної прогулянки швидко вичерпався. Завдяки чистому повітрю та чарівній природі зовсім не відчувалося втоми. З такими приємними враженнями поверталися додому, і, мабуть, у кожного була думка повернутися хоч ще раз сюди – у чарівну казку любові, яка здатна творити чудеса.

Подорожуйте з нами – це найкращі ліки від стресів та хандри!

 

Останні новини
Дані успішно відправлені